ETS2/ATS: Ruch AI w Multiplayer zapowiedziany!

Ekipa TruckersMP zapowiedziała nowy tryb gry w którym znajdziemy ruch AI.

Na samym początku chcielibyśmy ostudzić przeciwników tej nowości. Twórcy nie bez powodu mówią tutaj o nowym trybie. Wraz z samochodami AI i graczami, będziemy podróżować na specjalnie wydzielonych "pokojach" dla kilku osób.


Na zamieszczonym filmie widzimy zsynchronizowany ruch AI oraz dwie ciężarówki graczy jadące obok. To dobry znak ponieważ wiadomo że jest już działający prototyp i nie widać zbugowanych samochodów (przynajmniej my nie zauważyliśmy). Oczywiście na filmie nie widać kolizji może że ta funkcja jest jeszcze w trakcie prac.

Ponadto, dzięki odpowiedzi jednego z administratorów, wiemy że będzie zastosowany wariant "kooperacyjny" tzn. będziemy mogli zagrać w danym "pokoju" z kilkoma osobami (nie wiemy jaki będzie konkretny limit). Dzięki temu unikniemy wszelkich piratów drogowych, którzy utrudniają grę innym (chyba że wasi znajomi należą do grupy piratów drogowych :P).
Brzmi to jako dość dobre rozwiązanie, bo łączy dwie najlepsze rzeczy z trybu jednoosobowego, jak i wieloosobowego. Jedynym zmartwieniem może być nagły odpływ graczy z publicznych serwerów, bez AI. Na więcej konkretów, jak i datę premiery, należy spokojnie czekać.

Swoją drogą należą się duże brawa za tak pokaźny działający prototyp. Na pewno nie było to łatwe!

Źródło: TruckersMP @ Twitter  Miniaturka: kard z powyższego wideo.

0 komentarze: