ETS2/ATS - 1.32: Zakup własnych naczep i odświeżone północne Niemcy!

Długo oczekiwany zakup naczep i z nim odświeżone Niemcy trafiają do gry!

Dokładnie! Przedwczoraj wczoraj światło dzienne ujrzała aktualizacja oznaczona numerem 1.32, a w raz z nią dwie wspomniane nowości. Zanim jednak omówimy je dokładniej, zobaczmy co przygotowała dla nas ta aktualizacja.

W skrócie:
1. Odświeżono część północnych Niemiec. (ETS2).
2. Dodano nowe drogi (ATS):
   - US-550 (Nowy Meksyk),
   - US-95, US-191, Clifton city (Arizona),
   - I-580 obwodnica Carson city (Nevada).
   - odświeżenie kilku miejsc (np. skrzyżowania I5-I80).
3. Dodano możliwość zakupu i modyfikacji naczep.
4. Odświeżenie części starych modeli naczep.
5. Nowy rodzaj naczep B-Double.
6. Zmieniono układ ekranu głównego.
7. Dodano "Rynek Towarów".
8. Dodano opcję wyświetlania przewodów naczep dla AI.
9. Automatyczny hamulec parkingowy jest teraz domyślnie wyłączony.
10. Poprawa szybkości renderowania.
11. Nowe Scanie w ruchu AI (ETS2).
12. Poprawa oświetlenia (do poziomu ATS)(ETS2).
13. Ograniczenie prędkości spadło do 80 km/h na niektórych francuskich drogach.
14. Naczepy o długości Długie 53 stóp  (ponad 40 stóp  feet od zapięcia do tylnej osi) zostały zakazane w Kalifornii (ATS).

Omówienie:

1. Poniżej przedstawiamy jak u nas zmieniła się nasza mapa po aktualizacji. Wszystkie szare drogi to drogi odświeżone. Możecie też zobaczyć że wszystkie miasta Niemiec również święcą się na szaro (również te po za poniższym okrojeniem mapki). Przypominamy że to początek odświeżania mapy, które to będzie po woli następować wraz z kolejnymi aktualizacjami. Po za mapką znajduje się jeden ze screenów (a więcej znajdziecie w poprzednim poście).2. Nowe drogi w amerykańskim symulatorze:
   - US-550 Albuquerque - Bloomfield (Farmington),
   - US-95 Yuma - Quartzsite (Ehrenberg),
   - US-191 łącząca I-10 i US-60,
   - obwodnica Carson City (I-580),
   - skrzyżowanie I-5 i I-80 (zrobione "od zera").
Podróżując drogą 191 natrafimy na nowe miasteczko Clifton, a wraz z nim na kopalnie Morenci Mine - największą kopalnię miedzi w Stanach. Poniżej kilka screenów.
3. Najbardziej oczekiwana nowość, czyli zakup naczep, trafił do gry wraz z nowym "giełdą towarów" i możliwością ich modyfikacji. W tej chwili mamy do dyspozycji 3 główne typy naczep: suche (firanka, furgon), chłodzone (chłodnia, izoterma) i platformy. Dodatkowo każda z nich może posiadać wersję podwójną lub B-Double (nie licząc platformy w ETS2). W kolejnych aktualizacjach dostaniem kolejne typy do dyspozycji. W giełdzie zaś możemy szukać towarów i wozić je naszymi naczepami.
Same naczepy możemy kupować, modyfikować i przechowywać (podobnie jak ciężarówki). Służą do tego nowe ikonki w menu:


Na mapie nie znajdziemy natomiast fizycznych dealerów naczep (troszkę szkoda :P). Zakup naczep możliwy jest tylko w menu i wygląda identycznie jak w przypadku ciężarówek:


Jeśli zauważyliście naczepy firmy Krone, to tak, DLC jest już do kupienia (ale więcej o nim później). Modyfikator naczep wygląda również podobnie. Możemy zmieniać w nim typ i wygląd przestrzeni ładunkowej, podwozie, malowania, mniejsze elementy wyglądu oraz czy ma to być naczepa pojedyncza czy podwójna.


Oczywiście (jak pewnie wiecie) naczepy podwójne czy potrójne (w Stanach) nie są dozwolone wszędzie. I żeby zakupić takową naczepę potrzeby będzie nam garaż w mieście, gdzie jest to dozwolone. Miłą opcją jest także możliwość włączenia widoczności obecnej ciężarówki, dzięki temu możemy od razu porównać czy nasza naczepa będzie pasować do naszej maszyny.


Zakupione naczepy znajdziemy w menadżerze naczep. Naczepę możemy oczywiście podpiąć, przenieść ale i także zastrzec - dzięki temu nasi kierowcy nie będą mogli "zabrać" nam tej naczepy (i wozić nią towarów).


A co do naczep firmy Krone, wraz z tą wersją zostało wydane DLC z ich naczepami, wycenione na 15 zł (w chwili pisania -20% na Krone i przeceny do -70% na inne gry/dlc od SCS Software). Jego zwartość możecie zobaczyć poniżej, lub przeczytać nasz artykuł. W dzień premiery studio zorganizowało także giveaway dla pierwszych 10 tys. graczy. Choć zdarzył się spory problem, który zablokował dostanie dodatku przez kilkanaście minut (o tym też w artykule), to i tak kopie rozeszły się w rekordowym czasie.


5. Pewnie zastanawiacie się jak wyglądają naczepy B-Double, a wyglądają one tak:


To tyle z nowości w wersji 1.32! Mamy nadzieję że jeśli jeszcze nie graliście, to zaspokoiliśmy waszą ciekawość w choć malutkim stopniu. Zachęcamy także do zerknięcia na post o Krone Trailer DLC.

Źródło i część grafik: blog.scssoft.com

0 komentarze: