ETS/ATS 1.28: Doubles - czyli podwójne zestawy i nie tylko! [Aktualizacja]

Kilku częściowe zestawy - tym scs postanowił uraczyć nas w nadciągającej aktualizacji 1.28 dla obu produkcji. Ta długo oczekiwana nowość wjedzie wraz z nowymi efektami świateł pojazdów i kilkoma innymi funkcjami.

Na samym początku odpowiedź na pytanie które pewnie siedzi wam w głowie. To błąd w tytule, czy nagle American Truck z wersji 1.6 zmienił wersję na 1.28. Odpowiedź kryje się pod tą drugą opcją, gdyż SCS Software postanowiło ujednolicić wersję obu gier, dla większej łatwości i spójności. Odtąd aktualizacje dla dwóch gier (i tak wydawane w jednym momencie) będą nosiły ten sam numer, zaczynając od 1.28.

A teraz nowość na którą czekało wielu wielu graczy - podwójne zestawy! Taki zestaw składający się z naczepy i przyczepy będzie można spotkać w Ameryce jak, a w europie, w każdym jej zakątku  niestety tylko w Skandynawii. SCS zapowiada jednak że będzie szukał lokalnych praw i dodawał podwójne naczepy dla np. niektórych regionów dla państw.
Jeśli jednak komuś to za mało, w stanie Nevada spotkać będzie można nawet większe zestawy składające się z 3 części! Jest to możliwe dzięki trochę innym normom w prawie. I właśnie to czeskie studio postanowiło wykorzystać!


Ponadto światła pojazdów zyskały kompletnie nowe efekty. Porównanie można zobaczyć na poniższym GIF-ie. Dla nas prezentują się one całkiem ładnie, jednak tutaj zdania są podzielone.
Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj

Trzecią dość miłą nowością jest możliwość dostosowywania tła menu głównego. Na razie do dyspozycji mamy 3 tła. Możemy ustawić je w opcjach rozgrywki.Po za tymi największymi nowościami mamy również:

  • Ekwipunek Steam - jak napisało studio - do nagród wręczanych za pośrednictwem WoTr (brzmi dość interesująco, nieprawdaż?);
  • Wsparcie dla Auxiliary brakes system - który odpowiada za wspólne hamowanie silnikiem i retarderem po przez jeden przycisk;
  • Poprawę działania Retardera;
  • Kilka innych poprawek.

W chwili pisania artykułu, przedstawiona wersja ATS i ETS2 jest jeszcze wersją BETA, którą możecie w prosty sposób aktywować na platformie Steam po przez:
kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ATS/ETS2 > właściwości > beta > PUBLIC_BETA - 1.28 PUBLIC BETA
Wersja dla ETS 2 powinna pojawić się niebawem (beta już jest dostępna), a pełnego wydania możemy spodziewać się za tydzień lub dwa.


[Aktualizacja] Stety/Niestety podwójne zestawy dostępne będą tylko na terenach skandynawskiego DLC. Również tutaj zadecydowały o tym realne przepisy dotyczące legalności podwójnych zestawów. Jednak zapewne w niedługim czasie doczekamy się modów odblokowujących je na pozostałych trasach. 

My tymczasem wsiadamy do kabiny i jedziemy kończyć naszą dostawę!

źródło i niektóre grafiki: http://blog.scssoft.com/

0 komentarze: