Minecraft: Mojang pracuje nad odświeżeniem wszystkich tekstur w grze !

Mojang, a w zasadzie nowo zatrudniona osoba, kryjąca się pod pseudonimem JAPPA pracuje nad odświeżeniem i ujednoliceniem wszystkich znajdujących się bloków w grze.


Minecraft ma już kilka lat na karku, i wraz z jego powstawaniem zmieniały się osoby i sam styl osób projektujących nowe bloki. Stąd właśnie zapadła decyzja o odświeżeniu bloków (a może wszystkich tekstur) w grze. Zadanie to zostało powierzone Jasperowi Boerstra, nowemu pracownikowi Mojangu. 

Na samym początku nowe tekstury będą wydawane jako paczka zasobów, aby zebrać opinię i przyzwyczaić graczy do nowego wyglądu. Jest to bardzo dobry ruch Mojangu i choć poniższe tekstury bardzo nam się podobają, dobrze gdyby w przyszłości stare wersje bloków były dostępne jako wbudowana paczka w grze. Ale najpierw oceńcie sami:
Jak widać nowe teksturki są bardziej smukłe i prezentują się nie najgorzej - choć wiadomo, to już każdy musi ocenić sam. Ponadto pierwszy snapshot z nowością nad którą pracuje z kolei Dinnerbone powinien zostać wydany już niedługo, jak sam mówi, wtedy kiedy będzie mógł zagrać ponad 5 minut bez krzyczenia że "coś się zepsuło".

Co sądzicie o nowych blokach?

Źródło: Twitter: Dinnerbone, Jeb, Jappa

0 komentarze: