Nowy S.T.A.L.K.E.R zapowiedziany!

Kolejna post-apokaliptyczna seria wraca do życia! I tym razem z przewidywanym rokiem wydania!

Ostatnia, trzecia część serii S.T.A.L.K.E.R: Zew Prypeci została wydana niecałe 9 lat temu. Od tamtego czasu nie do końca było wiadomo co stanie się z marką. Studio GSC Game World było o włos od zamknięcia, jednak  w styczniu 2012 roku ogłosiło że prace będą kontynuowane. 
W kwietniu tego samego roku ogłosili jednak że, stracili prawa do tej marki i prace zostają zakończone. 

Większość pracowników z GSC utworzyło nowe studio i rozpoczęli pracę nad inną grą MMOFPS Survarium w modelu F2P, a nowy nabywca Siergiej Grigorowicz ogłosił że prace zostaną wznowione przez jakieś post-radzieckie studio aby nie utracić klimatu gry. Co więcej pod koniec roku niemiecka firma bitComposer podała informację że to ona będzie tworzyć nową część tej kultowej serii, jednak zostało to zaprzeczone oficjalnie w mediach społecznościowych przez GSC Game World.
I tak oto słuch zaginą, by powrócić 15 maja 2018r., wraz z tajemniczą oficjalną zapowiedzią że czwarta część serii ujrzy światło dzienne w roku 2021! Ponadto możecie odwiedzić oficjalną stronę gry pod adresem stalker2.com, chociaż jak sami przejrzeliśmy kod, nie znajdziemy tam nic więcej niż grafikę, datę i adres e-mailowy.
Niestety, nie mamy więcej informacji, a data jak to data - może się przesunąć. Jednak jest to ważny krok w kierunku wydania gry!

Źródło i grafika: GSC Game World - Twitter Wikipedia (czasem trzeba się podszkolić :P)

0 komentarze: