Minecraft: 1.14 Aquadic Update - Delfiny, Ryby, Trójząb i nie tylko!

Na tegorocznym Minecon Earth zostały przedstawione 2 spore zmiany nadchodzące w świecie Minecraft. Pierwsza to wersja 1.14 czyli 

Minecon w tym roku został zorganizowany nieco inaczej niż dotychczas. Jego miejscem było wybrane miasto w europie, przez co duża część z nas nie mogła sobie pozwolić na uczestnictwo w nim. Z tego powodu tegoroczny Minecon pojawił się jako transmisja którą mógł oglądać każdy z nas! Wydarzenie (chyba słusznie) zostało nazwane Minecon Earth! W tym poście jednak zajmiemy się tylko rzeczami związanymi z aktualizacją 1.14 która będzie kolejną po technicznym updacie 1.13 który powoli zmierza do wydania. Prawdopodobnie następny post poświęcony Minecraftowi dotyczyć będzie nowej grafiki również zapowiedzianej tutaj.

Kolumny Gazów

Pokonując oceany naszymi łodziami będziemy musieli uważać na gazy wydobywające się z podwodnych bloków magmy, które będziemy mogły pojawić się w nowych oceanach. Wpłynięcie na takie źródło może spokojnie zatopić naszą łajbę!

Trójząb

Trójząb - nowa broń która również dołączy w aktualizacji. Jego wyjątkową cechą będzie możliwość rzucania nią w przeciwników. Co jeszcze lepsze, z nowym zaklęciem będziemy mogli poczuć się niczym Thor (a w zasadzie Posejdon) ponieważ po rzucie będzie do nas wracał niczym jego młot.

A tutaj już w użyciu :)

Rafy koralowe i ryby

Rafy Koralowe i ryby bardzo urozmaicą nasze podwodne wyprawy. Od następnej aktualizacji będziemy mogli je spotkać w oceanach. Ponadto w wodzie rosły będą także wodorosty wraz z animacją poruszania się!

Ulepszone zachowanie wody

Nowa fizyka wody (a w zasadzie ulepszona). Jak widać woda będzie zachowywać się bardziej "prawdziwie" tzn. płoty nie będą jej blokować, a trawa po prostu pozostanie na swoim miejscu. Wg. nas bardzo dobra zmiana, jednak trzeba uważać na nasze stare budowle.

Wraki statków

Wraki statków to kolejne urozmaicenie podwodnych przygód, a i w nich znajdą się pewnie ciekawe nagrody.

Delfiny

Delfiny, to kolejne morskie stworzenia które ujrzą światło dnia. Delfiny mają być chętne do zabawy z graczem, a także będą prowadzić nas do wraków statków.

Zamarznięty ocean

Ocean arktyczny wraz z górami lodowymi to nowy biom który będziemy mogli odwiedzić w naszym świecie.

Zwycięzca głosowania na nową kreaturę!

Potwór Nocnego Nieba to zwycięzca głosowania, które odbyło się na Mineconie Earth. Brali w nim udział wszyscy którzy oglądali transmisje na żywo. Mob będzie pojawiał się w nocy i będzie atakował tym częściej gracza im on dawniej spał w łóżku. Jest to całkiem oryginalna mechanika i prawdopodobnie dzięki temu wygrał on z pośród pięciu prac które możecie zobaczyć poniżej:


Jak na razie to tyle. Film z którego pochodzą zdjęcia możecie obejrzeć poniżej. Teaser wersji 1.14 zaczyna się w 1:46:30.


Źródło: minecraft.net0 komentarze: