ETS2 - 1.30 i DLC Italia

Po otwartych testach, nowa wersja oznaczona numerem 1.30 wylądowała dla wszystkich użytkowników. Wraz z nią już 5 grudnia wkracza dodatek Italia.

Na początku warto także wspomnieć że wersja 1.29 została pominięta aby zachować spójność. Więc po wersji 1.28, otrzymujemy 1.30! Wersja 1.30 natomiast jest dość sporą aktualizacją która wnosi naprawdę kilka mocnych punktów.

Wersja ETS 2 1.30Nowa Scania R i S to jedna z bardziej oczekiwanych nowości od dłuższego czasu. Jeśli jeszcze nie usiedliście za kółkiem tych maszyn to polecamy je przetestować. Nas szczególnie urzekło wnętrze i komputer pokładowy. Jak pisał SCS, prace nad nowymi Scaniami trwały aż 2 lata! Scanie oferują także dużą ilość części (niestety na dzień dzisiejszy nie są kompatybilne z Mighty Griffin).Druga spora zmiana to poprawienie i przebudowanie części Włoch, aby nie odstawała ona od dodatku który niedługo ma się pojawić. Mediolan (wł. Milano) został stworzony od nowa. Jest to taka mała zapowiedź tego co już niedługo będziemy mogli uświadczyć. 


Screen z bety, jeszcze z źle ustawionym znakiem (odwrotnie TelePass)
Kolejną (z jakiegoś powodu pominiętą) nowością jest dodanie sporej ilości samochodów AI. Po za zwykłymi nowymi samochodami, możemy natknąć się ta bardziej charakterystyczne, jak poniżej pokazany dostawczak, przewożący szkło, stare klasyki czy śmieciarki w miastach.


Ponad to, dostaliśmy przebudowany system nawigacji, który działa lepiej i trochę inaczej niż dotychczas. Na pierwszy rzut oka zauważymy że strzałki pokazują się częściej, a także będziemy kierowani na odpowiedni pas ruchu. Prawdopodobnie są to tez przygotowania pod nadchodzące ładunki ponadgabaretowe. Dodanie stref czasowych zmieni tylko czas na "Wyspach" (Wlk. Brytania) i również jest przygotowaniem pod przyszłe ekspansje terytorialne.
Mniejsze zmiany:
  • Wsparcie skrzyni ZF-16 dla nadchodzącego DLC dla wszystkich ciężarówek, gdzie jej brakowało;
  • Dopasowanie i możliwość przesuwania mapy (podobnie jak w ATS);
  • Wsparcie dla silników wielokrotnego momentu obrotowego, używanych w silnikach DAFa z 2017r. (*jeśli dobrze to tłumaczymy);
  • Wyświetlanie informacji o silniku i skrzyni w Szybkich Zleceniach;
  • Poprawki DAFa, Scanii i Volvo;
  • Poprawki mapy dla podstawy gry i starszych DLC;
  • Nowy ładunek - Luksusowy Jacht!
  • Nowości w edytorze dla moderów oraz nowe parametry.

DLC ItaliaWłochy natomiast ujrzymy w całości już 5 grudnia! Za ten dodatek przyjdzie nam zapłacić cenę 69,99zł (Steam). Po za nim natomiast znajdziemy ofertę wersji pudełkowej za 59,99zł na polskim sklepie CDP.PL lub klucze cd 49,99zł (cdkeys działa podobnie jak g2a tak więc kupujecie na własną odpowiedzialność!)
Jak wiadomo każdy kolejny dodatek stawia poprzeczkę coraz wyżej. Tak więc Italia to najładniejszy dodatek dotychczas! Zawierać będzie 11,500 km nowych dróg oraz 19 miast!

Źródło: blog.scssoft.com

0 komentarze: