Minecraft 18W07c i 18W08a - Żółwie, Trójząb i nie tylko!

I tak o to otrzymaliśmy pierwszy, jak zawsze, bogaty w nowości snapshot. I choć żółwie czy fantom to główne nowości, to znajdziemy tutaj inne równie interesujące nowości.


18W07 a/b/cZacznijmy jednak od tego, że jak pisaliśmy, wersja 1.13 miała nosić nazwę "Technical Update" i nie miała zawierać nic względnie nowego. Aquadic Update miał zawitać dopiero w wersji 1.14, ale jak widać, twórcy postanowili połączyć te 2 aktualizację w jedną.


1. Zacznijmy więc od Żółwi. Te małe twarde stworzenia potrafią pływać i wychodzić na ląd, na którym są dość wolne, pamiętają ich miejsce spawnu, gdzie wracają. Można rozmnażać je trawą morską, która także z nich wypada. Po tym jeden z żółwi składa jaja na plaży, z których po ok. 6 minutach wykluwają się młode.Ich wzrost można przyśpieszać o 10% podając im do jedzenia trawę morską. Kiedy małe żółwie dorastają, zrzucają "skorupę", z których to możemy stworzyć hełm!


2. A skoro mowa już o morskiej trawie i Kelpie. Można znaleźć je w nowych oceanach (Nie wygenerują się w starych). Kelp posłuży nam do stworzenia nowych bloków, a po upieczeniu, jako jedzenie.


3. Od teraz po naciśnięciu dwukrotnie w możemy od teraz biegać...a raczej pływać pod wodą (z animacją!)
4. A skoro o pływaniu. Od teraz chwilowe wynurzenie nie odnowi nam pełnego oddechu!
5. Kałamarnice bronią się po przez wystrzeliwaniem w nas atramentu po ataku.
6. Przedmioty od teraz unoszą się na powierzchni wody i nie toną!
7. Kolumny Powietrza to kolejna rzecz którą znajdziemy pod wodą. Bloki Magmy sprawią że bąbelki zabiorą nas w górę, a piasek dusz w dół. Dzięki temu możemy stworzyć windę!


9. Nowa broń Trójząb. Możemy nią rzucać w naszych wrogów. Co więcej posiada 4 unikalne zaklęcia:
   a. Loyalty - nasz trójząb wróci do nas po rzuceniu.
   b. Impaling - zadaje więcej obrażeń stworzeniom morskim.
   c. Riptide - wystrzeliwuje gracza w kierunku rzuconego trójzębu.
   d. Channeling - przyzywa piorun który razi przeciwnika, jeśli obecnie trwa burza (i nie jest to biom suchy).
Ponadto trójząb może mieć także zaklęcie Unbreaking (Niezniszczalność) oraz Mending (naprawianie przedmiotu za zdobywanie punktów doświadczenia).10. W tym snapshocie znajdziemy także Phantoma, znanego także jako Mob B lub The Monster of the Night Skies. Atakuje on graczy którzy nie spali od 3 minecraftowych dni. Generuje się tylko w nocy (oraz w Endzie), w grupach do 4 osobników ok. 20-30 bloków nad graczem.


11. Od teraz za pomocą siekiery możemy pozbawić drzewa kory! Ponadto oficjalnie otrzymaliśmy bloki drewna które z każdej strony posiadają teksturę kory!

18w08a


Ten snapshot przynosi podział oceanu na 10 różnych biomów podzielonych na 5 różnych temperatur:
  • > Zamarznięte,
  • > Zimne,
  • > Normalne,
  • > Letnie,
  • > Ciepłe.
Ponadto dodane zostały podwodne wąwozy i jaskinie które są o 50% bardziej wilgotne. W niektórych wąwozach natomiast spotkamy dno pokryte blokami magmy.

Można łatwo domyślić się że w następnych snapshotach ujrzymy zwierzęta morskie które będą generować się w różnych wodach oceanicznych! A może coś więcej?

Źródła: minecraft.net (18w07)(18w08), minecraft.gamepedia.com

0 komentarze: